Pentru a sărbători aniversarea companiei luna aceasta, se aplică o reducere de 2% pentru comenzile OEM care depășesc 5.000

Ljvogues-fabrica
Acasă Blog Ușoară, moderată sau grea? Cum să-ți alegi nivelul de protecție împotriva scurgerilor pentru lenjeria intimă
Anchetă

Nivelul de protecție potrivit se reduce la un număr - capacitatea de absorbție în mililitri - și potrivirea acestui număr cu cantitatea de rezervă de care aveți nevoie într-adevăr într-o anumită zi: ușor este de până la 100 ml, moderat este de 100-150 ml și greu este de 150-200 ml sau mai mult, sau un stil de acoperire pentru scutece pentru cel mai înalt nivel. Acesta este întregul cadru de decizie. Orice altceva din acest articol este doar completarea detaliilor, astfel încât să puteți citi o pagină de produs și să știți exact unde se află pe acea scară.

Voi deschide cu unul adevărat de săptămâna trecută. Un cumpărător la un apel video a afișat trei dintre paginile noastre de produse una lângă alta și m-a întrebat direct: „Ocean, toate acestea spun „lenjerie de corp pentru incontinență” — de unde ar trebui să știu de care dintre ele are de fapt clientul meu?” Este o întrebare corectă și nu cred că primește un răspuns suficient de clar în această categorie. Aceasta este ultima piesă din această serie și este cea care leagă primele două împreună într-o decizie reală de cumpărături.

Primul articol din această serie a descris ce este de fapt lenjeria intimă rezistentă la scurgeri și de ce arată ca lenjeria obișnuită în loc de echipament medical. Al doilea a explicat de ce gusset-ul este construit din patru straturi de material în loc de unul. Ambele explică produsul . Acesta răspunde la întrebarea care se pune de fapt la finalizarea comenzii: „pe care îl cumpăr?”

Iată lucrul pe care nimeni nu îl explică bine: absorbția nu este un singur nivel, este o gamă și locul în care un purtător se încadrează în acea gamă depinde în întregime de cât de multă capacitate de rezervă își dorește pentru o anumită zi sau situație, nu de vreun diagnostic sau stadiu de viață. Cineva care face bagajele pentru un zbor lung are nevoi diferite decât cineva care dorește o rezervă ușoară de zi cu zi sub hainele de lucru, iar cineva care face cumpărături pentru utilizare peste noapte are din nou nevoi diferite. Nimic din toate acestea nu necesită explicarea de ce - necesită doar potrivirea unui număr cu un caz de utilizare. Deci, să construim harta.

Cadrul pe trei niveluri, clar spus

Lenjeria rezistentă la scurgeri se împarte în trei niveluri practice de protecție bazate pe capacitatea de absorbție: protecție ușoară de până la 100 ml, protecție moderată la 100-150 ml și protecție grea la 150-200 ml sau mai mult, cel mai greu capăt al gamei trecând adesea de la slip în stil lenjerie de corp la formate de tracțiune sau acoperire pentru scutec. Acesta nu este un cadru de marketing, ci doar modul în care numerele de capacitate de pe propriile noastre pagini de produse se sortează după ce le aliniați.

Un mod rapid de a te gândi la asta: protecția ușoară este o asigurare de rezervă pe care abia dacă observi că o porți. Protecția moderată este un veritabil nivel de cal de bătaie de zi cu zi - cea mai mare parte a ceea ce are nevoie un cumpărător pentru prima dată se află aici. Protecția puternică este pentru zilele în care doriți o marjă semnificativă de eroare, fie că este o zi lungă de călătorie, o noapte sau doar dacă doriți să nu vă gândiți deloc la asta.

Protectie la lumina: pana la 100 ml

Protecția ușoară depășește aproximativ 100 ml și se potrivește situațiilor în care doriți o rezervă de zi cu zi fără volum suplimentar - gândiți-vă la uzura zilnică, ieșirile scurte sau pur și simplu un prim pas în această categorie. Acest nivel este cel mai ușor capăt din ceea ce purtăm și se suprapune în partea inferioară a produselor noastre de nivel moderat, deoarece majoritatea producătorilor - inclusiv noi - construiesc absorbție în intervale, mai degrabă decât limite dure.

Exemplul nostru cel mai clar aici este Slipul pentru incontinență pentru bărbați, talie joasă, negru solid (modelul 1092) — un slip tricotat cu talie joasă, cu o țesătură principală de 85% nailon și o căptușeală de 90% poliester, evaluat la 100-150 ml, care plasează capătul inferior într-un teritoriu de protecție împotriva luminii. Se rulează de la XXS la XXL în negru și este unul dintre cele mai accesibile produse din catalogul nostru pentru o primă comandă: este păstrat în stoc gata cu un MOQ de până la 3 bucăți, până la 1.000 de bucăți per comandă, ceea ce îl face o opțiune practică pentru cumpărătorii mai mici care testează piața europeană transfrontalieră. De asemenea, deține certificarea OEKO-TEX Standard 100, statutul fără PFAS verificat de terți, conformitatea REACH/SVHC și certificarea ISO 9001/ISO 14001 — documentație completă la dosar pentru acest stil specific, nu doar o revendicare la nivel de companie. Specificații complete pe Pagina produsului model 1092.

Lenjerie de corp pentru incontinență pentru bărbați2026-02.png

Dacă sunteți purtător de cumpărături de acest nivel, aceasta este alegerea „Vreau doar o pereche normală de lenjerie intimă cu puțină rezervă”, nu un produs greu. Dacă sunteți un cumpărător care aprovizionează acest nivel, acesta este punctul de intrare cu cea mai scăzută frecare atât în ​​ceea ce privește MOQ, cât și poziționarea prețului.

Protectie moderata: 100-150ml

Protecția moderată acoperă gama de 100-150 ml și este nivelul în care se stabilesc cei mai mulți purtători de zi cu zi - capacitate suficientă pentru o zi întreagă de utilizare regulată, fără a trece la o construcție mai grea și mai voluminoasă. Acesta este nivelul spre care l-aș îndrepta un cumpărător pentru prima dată dacă mi-ar cere să aleg doar unul pentru stoc, deoarece acoperă cea mai largă porțiune de cazuri de utilizare zilnică obișnuită.

Avem mai multe produse aici și merită cunoscute, deoarece rezolvă probleme ușor diferite:

  • Lenjerie de corp pentru incontinență lavabilă pentru bărbați OEM (slip din bumbac din bambus) — un slip din amestec de bumbac și fibre de bambus, structură în 4 straturi, 150 ml, design deschis, acoperire a scurgerilor față și spate care depășește 80%. XS până la 4XL, negru sau bleumarin, MOQ de 300 de bucăți, eșantionare de 72 de ore. Pagina acestui produs nu listează momentan certificări de la terți. Specificații complete: Lenjerie de corp pentru incontinență lavabilă OEM pentru bărbați.

  • Boxer pentru incontinență cu dungi pentru bărbați (modelul LJVOGUES1090) — un boxer cu dungi construit pentru a se citi ca lenjerie intimă obișnuită cu model, 100-150 ml, acoperire uniformă față și spate. Are OEKO-TEX, statutul fără PFAS verificat de terți, REACH/SVHC și ISO 9001/14001, la un MOQ de 50 de bucăți. Specificații complete: Model LJVOGUES1090.

  • Slip boxer absorbant activ pentru bărbați — un boxer în stil de înot, cu un strat exterior rezistent la apă și căptușeală din fibră de bambus, 100-150 ml, verificat fără OEKO-TEX și PFAS — construit pentru situații active sau adiacente la înot, restul acestui nivel nu acoperă. Specificații complete: Slip boxer absorbant activ.

  • Boxer pentru incontinență cu panou complet pentru bărbați — strat interior din fibră de bambus, suport impermeabil TPU, 100-150 ml, de la S la 3XL, verificat fără OEKO-TEX și PFAS. Specificații complete: Boxer pentru incontinență cu panouri întregi pentru bărbați.

Trei dintre acestea patru au o verificare fără OEKO-TEX și PFAS, iar unul nu are încă - aceasta este starea sinceră a catalogului nostru și aș prefera să vă spun care este care decât să o rotunjesc.

Protecție puternică: 150-200 ml și mai mult - inclusiv huse pentru scutece și dispozitive de tragere

Protecția puternică începe de la 150 ml și ajunge până la 200 ml sau mai mult în slipurile în stil lenjerie de corp și, dincolo de această capacitate necesară, formatul în sine trece adesea de la un gusset cu tăiere scurtă la un stil de tracțiune sau de acoperire a scutecelor, construit pentru un volum mai mare de izolare. Acesta este nivelul pentru zilele lungi de călătorie, utilizarea peste noapte sau pentru oricine dorește cea mai mare marjă înainte de a trebui să se schimbe.

Pe partea de lenjerie intimă:

  • Boxer pentru incontinență pentru bărbați — Super-Heavy 150ml (Modal-Spandex) — 92% Modal / 8% spandex, miez absorbant cu două straturi, strat impermeabil TPU, super-greu 150ml, construit pentru a evita aspectul voluminos, asemănător scutecului, mărimea S la 3% verificat OPFAS-TEXXL și OPFAS-TEX. Specificații complete: Boxer pentru incontinență pentru bărbați.

  • Boxer pentru bărbați, lavabili, rezistenti la scurgeri, pentru incontinență (modelul 1965) — Construcție cu 7 straturi pentru picioare, 150 ml necăptușit, până la 200 ml cu un tampon de inserție adăugat, care se flexează peste partea superioară a nivelului greu, în funcție de dacă purtătorul adaugă tamponul. Această pagină nu listează momentan certificări de la terți. Specificații complete: Model 1965.

  • Slip boxer pentru incontinență pentru bărbați IY001 - 92% bumbac / 8% elastan, sistem cu 4 straturi, până la 200 ml, construcție laterală fără cusături, de la S la 3XL cu mărimi personalizate. De asemenea, această pagină nu listează momentan certificări de la terți. Specificații complete: IY001.

Dincolo de asta, odată ce nevoia depășește ceea ce poate suporta un gusset scurt, formatul își schimbă forma - stiluri de înfășurare și huse pentru scutece, schimbând silueta de lenjerie intimă pentru o amprentă absorbantă mai mare. Avem trei: husă reutilizabilă OEM pentru scutece pentru adulți (căptușeală PUL și mătase de gheață, tampon de inserție detașabil), scutec pentru adulți lavabil OEM cu căptușeală antibacteriană cu grafen (stil de tragere, căptușeală antibacteriană cu grafen, REACH, RoHS, OEKO-TEX, SGS, CPC și certificat ISO pentru îmbrăcăminte pentru adulți), 90001 și Underwear (5 straturi 3D) (exterior 100% bumbac, cu 5 straturi, certificat CPC, ISO 9001, OEKO-TEX, OCS și GOTS). Nu voi duplica specificațiile complete aici - scopul este să afișez harta completă. Fiecare merită aruncat o privire când un gusset în stil scurt nu este suficientă.

Chiloți pentru incontinență (4).jpg

Un număr despre care vreau să fiu clar: modelul 8306

Am semnalat acest lucru în primele două articole din această serie și nu am de gând să-l înmoaie aici. Pantalonii noștri pentru incontinență cu ridicata, model 8306, sunt poziționați ca un produs „cu curgere puternică”, dar absorbția reală testată este de 40 ml - un număr mai mic decât mai multe dintre produsele din nivelurile noastre ușoare și moderate de mai sus, nu un număr mare pe scara mililitrilor pe care o folosește acest articol. Prefer să subliniez acest lucru clar decât să las ca numele produsului să implice o capacitate pe care nu o are pe hârtie. „Fluxul intens” descrie aici poziționarea sa în raport cu alte produse în stil de epocă din acea linie, nu rangul său pe scara de absorbție ușoară/moderată/grea în care este construit acest ghid. Dacă faceți cumpărături strict după capacitatea mililitrilor, tratați modelul 8306 ca pe un număr de nivel ușor cu un nume de nivel greu și alegeți în funcție de cifra reală, nu de etichetă. Specificațiile complete, inclusiv defalcarea în patru straturi acoperită în al doilea articol, sunt pe Pagina produsului model 8306.

Tabel de comparație a nivelului de protecție

Iată harta completă într-un singur loc, deoarece este mai ușor să faci cumpărături decât trei secțiuni de proză.

Nivel de protecție

Interval de absorbție

Produse reprezentative

Caz de utilizare tipic

Format

Aprinde

Până la ~100 ml

Model 1092 (100-150 ml, gama joasă)

Backup de zi cu zi, cumpărători pentru prima dată, uzură zilnică cu volum redus

Scurt

Moderat

~100-150ml

Slip din bumbac din bambus, model LJVOGUES1090, Slip boxer absorbant activ, Slip boxer cu panou complet

Utilizare regulată pe tot parcursul zilei, majoritatea purtătorilor de zi cu zi

Slip / boxer

Grele

~150-200ml+

Modal-Spandex Super-Heavy 150ml, Model 1965 (150-200ml), IY001 (până la 200ml)

Zile de călătorie, peste noapte, marjă maximă înainte de schimbare

Slip boxer

Greu (capacitate cea mai mare)

Dincolo de capacitatea de format scurt

Husă pentru scutece, căptușit cu grafen, dispozitiv de tragere 3D cu 5 straturi

Nevoi de izolare la cel mai mare volum

Husa de tragere/scutec

Notă: Modelul 8306 se află în afara nivelului acestui tabel după cifra reală de 40 ml, în ciuda numelui său de produs „Heavy Flow” – consultați secțiunea de mai sus.

Acum, dacă sunteți un brand: cum să structurați o linie cu niveluri de absorbție

Consumatorii întreabă „de care am nevoie”. Cumpărătorii care construiesc o linie de marcă privată au nevoie de o altă întrebare: cum structurați un catalog, astfel încât clienții să-și selecteze singuri corect în loc să ghicească și să returneze SKU-ul greșit.

O linie de absorbție pe niveluri funcționează numai dacă evaluarea în mililitri este precizată clar pe fiecare pagină a produsului, deoarece aceasta este specificația pe care un client nu o poate judeca după o fotografie. Câteva lucruri pe care le-aș semnala pentru oricine construiește sau caută o linie ca aceasta:

  1. Publicați numărul de mililitri, nu doar o etichetă de nivel. „Debitul intens” ca nume de produs nu înseamnă nimic în sine — Modelul 8306 este dovada acestui lucru. Un număr permite clientului să compare în mod sincer pe linia dvs. și concurenții.

  2. Nu forțați fiecare SKU în exact trei niveluri. Intervalele reale de absorbție se suprapun - mai multe produse de nivel moderat se întinde pe 100-150 ml, iar Modelul 1965 se încadrează în greutate și super-grele, în funcție de adăugarea unui tampon. Construiți în jurul intervalelor de capacitate reale, nu curățați artificial găleți.

  3. Acoperirea certificării nu este uniformă și nu ar trebui descrisă ca și cum ar fi. Majoritatea stilurilor noastre de slip și boxer pentru bărbați au standardul OEKO-TEX 100 și statutul fără PFAS verificat de terți, dar mai multe, inclusiv slipul Cotton Bamboo, modelul 1965, IY001 și modelul 8306, nu au în prezent documentația respectivă. Sincer: în calitate de companie, testăm statutul fără PFAS la nivelul articolelor de îmbrăcăminte finite prin testarea SGS împotriva Metodei EPA 533, aplicată la nivelul întregii companii începând cu T2 2024 și deținem ISO 9001 (62726Q00153R001), ISO 14001 (62726E0001EX), SM3RCE, S001EX Acreditări pe 4 piloni, EU REACH, GRS și CPSIA. Aceasta înseamnă că putem efectua teste de certificare pe un anumit SKU atunci când un cumpărător are nevoie de el - nu înseamnă că fiecare SKU îl are deja. Aceasta este o conversație de definire a domeniului, nu o casetă de selectare.

  4. Planificați tranzițiile de format, nu doar upgrade-uri de capacitate. După aproximativ 200 ml, mișcarea corectă, de obicei, nu înghesuie mai mult miez într-o tăietură scurtă - este trecerea la un format de tracțiune sau de acoperire pentru scutec, creat pentru acel volum.

  5. MOQ variază în funcție de nivel și de cât de stabilit este SKU - Modelul 1092 începe cu 3 bucăți ca un articol gata de stoc, în timp ce majoritatea celorlalte stiluri rulează între 50 și 300 de bucăți. Hartați MOQ în funcție de nivelul pe care îl lansați mai întâi.

Închiderea acestei serii

În trei articole, am încercat să descriu această categorie în felul în care mi-aș dori ca un furnizor să mi-o descrie: clar, cu numere reale, fără a îmbrăca ceea ce nu are un produs. Dacă sunteți purtător, potriviți nevoia dvs. reală cu un număr de mililitri, nu cu un cuvânt de marketing precum „flux greu” și veți alege prima dată perechea potrivită. Dacă sunteți un brand care aprovizionează o linie cu niveluri de absorbție, aș prefera să vă ghidez prin gamele reale de capacitate și lacunele de certificare decât să vă vând un catalog care pretinde mai mult decât oferă.

— Ocean Yang, Ljvogues