Na oslavu výročí společnosti tento měsíc platí 2% sleva na OEM objednávky přesahující 5 000

Ljvogues-továrna
Domov Blog Lehký, střední nebo těžký? Jak si vybrat úroveň ochrany spodního prádla odolného proti úniku
Dotaz

Správná úroveň ochrany závisí na jednom číslu – absorpční kapacitě v mililitrech – a přizpůsobení tohoto čísla tomu, kolik zálohy skutečně potřebujete v daný den: lehká je až 100 ml, střední je 100–150 ml a těžká je 150–200 ml nebo více, nebo styl s povlakem na pleny pro nejvyšší konec. To je celý rámec rozhodování. Vše ostatní v tomto článku je pouze vyplnění podrobností, abyste si mohli přečíst stránku produktu a přesně vědět, kde na tomto měřítku sedí.

Otevřu skutečným z minulého týdne. Kupující ve videohovoru vytáhl vedle sebe tři stránky našich produktů a na rovinu se mě zeptal: „Oceane, všechny říkají ‚inkontinenční spodní prádlo‘ – jak mám vědět, které z nich můj zákazník skutečně potřebuje?“ To je férová otázka a myslím si, že na ni nikde v této kategorii není dostatečně jasně zodpovězena. Toto je poslední kus v této sérii a je to ten, který spojuje první dva do skutečného nákupního rozhodnutí.

První článek z této série se zabýval tím, co je vlastně nepropustné spodní prádlo a proč vypadá jako obyčejné spodní prádlo místo lékařského vybavení. Druhá se zabývala tím, proč je klínek vyroben ze čtyř vrstev tkaniny namísto jedné. Oba vysvětlují produkt . Tento odpovídá na otázku, která se ve skutečnosti objeví u pokladny: 'který si koupím?'

Tady je věc, kterou nikdo dobře nevysvětluje – savost není jedna vrstva, je to rozsah, a to, kde nositel spadá do tohoto rozsahu, závisí zcela na tom, jakou kapacitu zálohy chce pro daný den nebo situaci, nikoli na jakékoli diagnóze nebo životní fázi. Někdo, kdo se balí na dlouhý let, má jiné potřeby než někdo, kdo chce lehkou každodenní zálohu pod pracovní oblečení, a někdo, kdo nakupuje přes noc, má zase jiné potřeby. Nic z toho nevyžaduje vysvětlování proč – pouze to vyžaduje přiřazení čísla k případu použití. Pojďme tedy mapu postavit.

Třívrstvý rámec, jasně řečeno

Nepropustné spodní prádlo se dělí do tří praktických ochranných vrstev na základě absorpční kapacity: lehká ochrana do 100 ml, střední ochrana na 100-150 ml a silná ochrana na 150-200 ml nebo více, přičemž nejtěžší konec sortimentu se často přesouvá od kalhotek ve stylu spodního prádla k natahovacímu nebo plenkovému formátu. Toto není marketingový rámec – jde jen o to, jak se čísla kapacity na našich vlastních produktových stránkách seřadí, jakmile je seřadíte.

Rychlý způsob, jak o tom přemýšlet: ochrana před světlem je záložní pojištění, které si sotva všimnete, že ho máte na sobě. Střední ochrana je skutečným každodenním tahounem – většina z toho, co kupující poprvé potřebuje, je zde. Silná ochrana je pro dny, kdy chcete mít smysluplnou chybovost, ať už je to dlouhý den na cestách, noc, nebo na to prostě nechcete vůbec myslet.

Ochrana před světlem: až 100 ml

Ochrana proti světlu dosahuje objemu kolem 100 ml a hodí se do situací, kdy chcete každodenní zálohování bez většího objemu – myslete na každodenní nošení, krátké výlety nebo prostě jen první krok do této kategorie. Tato vrstva je nejlehčí částí toho, co nosíme, a překrývá se do spodní části našich produktů střední úrovně, protože většina výrobců – včetně nás – staví absorbci v rozsazích spíše než v tvrdých mezích.

Naším nejjasnějším příkladem jsou pánské inkontinenční kalhotky s nízkým pasem, jednobarevné černé (model 1092) – pletené kalhotky s nízkým pasem s hlavní tkaninou z 85 % nylonu a klínovou podšívkou z 90 % polyesteru s objemem 100–150 ml, díky čemuž je spodní konec přesně v oblasti ochrany před světlem. Nabízí XXS až XXL v černé barvě a je to jeden z nejdostupnějších produktů v našem katalogu pro první objednávku: je držen na skladě s MOQ již od 3 kusů, až 1 000 kusů na objednávku, což z něj dělá praktickou možnost pro menší kupující, kteří testují evropský přeshraniční trh. Má také certifikaci OEKO-TEX Standard 100, status bez obsahu PFAS ověřený třetí stranou, shodu s nařízením REACH/SVHC a certifikaci ISO 9001/ISO 14001 – kompletní dokumentaci pro tento specifický styl, nikoli pouze tvrzení na úrovni společnosti. Kompletní specifikace na Produktová stránka modelu 1092.

Pánské spodní prádlo pro inkontinenci2026-02.png

Pokud nakupujete tuto vrstvu, je to volba „Chci jen normální spodní prádlo s trochou zálohy“, nikoli produkt pro velké zatížení. Pokud jste kupující, který získává tuto úroveň, je to váš vstupní bod s nejnižším třením v MOQ i cenové pozici.

Střední ochrana: 100-150ml

Střední ochrana pokrývá rozsah 100–150 ml a je to úroveň, na kterou se většina každodenních nositelů skutečně spokojí – dostatečná kapacita na celý den pravidelného používání, aniž by museli přejít do těžší a objemnější konstrukce. Toto je úroveň, na kterou bych nasměroval prvního kupujícího, kdyby mě požádal, abych si vybral pouze jeden na sklad, protože pokrývá nejširší část běžných případů každodenního použití.

Máme zde několik produktů a stojí za to je znát odděleně, protože řeší trochu jiné problémy:

  • OEM pánské omyvatelné inkontinenční spodní prádlo (Bamboo Brief Cotton) — slipové kalhotky ze směsi bavlny a bambusového vlákna, 4vrstvá struktura, 150 ml, otevřený design, pokrytí únikem zepředu a zezadu přesahující 80 %. XS až 4XL, černá nebo tmavě modrá, 300 kusů MOQ, 72 hodin odběru. Stránka tohoto produktu aktuálně neuvádí certifikace třetích stran. Úplná specifikace: OEM pánské pratelné inkontinenční spodní prádlo.

  • Pánské pruhované inkontinenční boxerky (model LJVOGUES1090) — pruhované boxerky vyrobené tak, aby byly čitelné jako běžné vzorované spodní prádlo, 100–150 ml, rovnoměrné krytí vpředu i vzadu. Nese OEKO-TEX, třetí stranou ověřený stav bez PFAS, REACH/SVHC a ISO 9001/14001, při MOQ 50 kusů. Úplná specifikace: Model LJVOGUES1090.

  • Aktivní absorpční boxerky pro muže — plavecké boxerky s voděodolnou vnější vrstvou a podšívkou z bambusových vláken, 100-150 ml, ověřeno bez OEKO-TEX a PFAS — vytvořené pro aktivní situace nebo situace v blízkosti plavání, které zbytek této řady nepokrývá. Úplná specifikace: Aktivní absorpční boxerky.

  • Pánské celopanelové inkontinenční boxerky — vnitřní vrstva z bambusového vlákna, TPU voděodolná zadní strana, 100-150 ml, S až 3XL, ověřeno bez OEKO-TEX a PFAS. Úplná specifikace: Pánské celopanelové inkontinenční boxerky.

Tři z těchto čtyř mají ověření bez OEKO-TEX a PFAS a jeden ještě ne – to je upřímný stav našeho katalogu a raději vám řeknu, který je který, než to zaokrouhlit.

Silná ochrana: 150-200 ml a více — včetně krytů plen a navlékání

Silná ochrana začíná na 150 ml a dosahuje až 200 ml nebo více u kalhotek ve stylu spodního prádla a nad rámec této potřeby kapacity se samotný formát často posouvá od klínového střihu na natahovací nebo plenkový styl vytvořený pro zadržování většího objemu. Toto je úroveň pro dlouhé dny cestování, používání přes noc nebo kohokoli, kdo chce největší marži, než bude muset vyměnit.

Na straně spodního prádla:

  • Pánské inkontinenční boxerky — Super-Heavy 150 ml (Modal-Spandex) — 92 % Modal / 8 % spandex, dvouvrstvé absorpční jádro, TPU voděodolná vrstva, supertěžké 150 ml, vyrobené tak, aby nevznikly objemné, plenkové vzhledy, velikosti S až 3XL, ověřeno OEKO-TEX a PFAS. Úplná specifikace: Pánské boxerky při inkontinenci.

  • Pánské omyvatelné boxerky pro inkontinenci s ochranou proti úniku (model 1965) — 7vrstvá konstrukce v rozkroku, 150 ml nevycpaných, až 200 ml s přidanou vložkou, ohýbající se přes horní část těžké vrstvy v závislosti na tom, zda si nositel vložku přidá. Tato stránka aktuálně neuvádí certifikace třetích stran. Úplná specifikace: Model 1965.

  • Velkoobchodní IY001 pánské inkontinenční boxerky — 92 % bavlna / 8 % elastan, 4vrstvý systém, až 200 ml, bezešvá boční konstrukce, S až 3XL s vlastní velikostí. Tato stránka také aktuálně neuvádí certifikace třetích stran. Úplná specifikace: IY001.

Jakmile se potřeba přesune za hranice toho, co dokáže pojmout krátký klínek, formát změní tvar – natahovací styly a kryty plen, vymění siluetu spodního prádla za větší absorpční stopu. Nosíme tři: OEM opakovaně použitelný obal na látkové plenky pro dospělé (podšívka z PUL a ledového hedvábí, vyjímatelná vložka), omyvatelné látkové plenky pro dospělé s grafenovou antibakteriální podšívkou (natahovací styl, grafenová antibakteriální podšívka, REACH, RoHS, OEKO-TEX, SGS, CPC a spodní prádlo ISO 9001 s certifikací In35) a In35) (svrchní vrstva 100% bavlna, 5vrstvé natahování, CPC, ISO 9001, OEKO-TEX, OCS a GOTS certifikované). Nebudu zde duplikovat úplné specifikace – jde o to, že ukazuje celou mapu. Každý z nich stojí za shlédnutí, jakmile krátký klínek nebude mít dostatečnou kapacitu.

Inkontinenční kalhotky (4).jpg

Jedno číslo, o kterém chci být přímo: Model 8306

Naznačil jsem to v prvních dvou článcích této série a nehodlám to zde zmírňovat. Naše velkoobchodní chlapecké šortky pro inkontinenci Heavy Flow, model 8306, jsou umístěny jako produkt pro „těžký průtok“, ale jeho skutečná testovaná absorpce je 40 ml – což je nižší číslo než u několika produktů v našich lehkých a středních úrovních výše, nikoli číslo těžké řady na mililitrové stupnici, kterou tento článek používá. Raději bych to jasně uvedl, než aby název produktu naznačoval kapacitu, kterou na papíře nemá. 'Heavy flow' zde popisuje jeho umístění ve vztahu k ostatním dobovým produktům v této řadě, nikoli jeho pořadí na stupnici mírné/střední/vysoké absorpce, na které je tento průvodce postaven. Pokud nakupujete výhradně podle objemu v mililitrech, zacházejte s modelem 8306 jako s číslem lehké řady s názvem těžké řady a vybírejte podle skutečného čísla, nikoli podle štítku. Úplná specifikace, včetně čtyřvrstvého rozdělení popsaného ve druhém článku, je na Produktová stránka modelu 8306.

Srovnávací tabulka úrovní ochrany

Zde je úplná mapa na jednom místě, protože je snazší nakupovat ze tří částí prózy.

Úroveň ochrany

Rozsah nasákavosti

Reprezentativní produkty

Typický případ použití

Formát

Světlo

Až ~ 100 ml

Model 1092 (100-150 ml, spodní část)

Každodenní záloha, první kupující, nízkoobjemové denní nošení

Stručný

Mírný

~100-150ml

Bavlněné bambusové kalhotky, model LJVOGUES1090, aktivní absorpční boxerky, celopanelové boxerky

Celodenní pravidelné používání, většina každodenních nositelů

Kalhotky / boxerky

Těžký

~150-200ml+

Modal-Spandex Super-Heavy 150 ml, model 1965 (150-200 ml), IY001 (až 200 ml)

Cestovní dny, přes noc, maximální marže před změnou

Boxerka

Těžký (nejvyšší kapacita)

Mimo kapacitu krátkého formátu

Povlak plenky, natahování s grafenovou podšívkou, 5vrstvé 3D natahování

Potřeby nejvyššího objemu

Stahovací / plenkový obal

Poznámka: Model 8306 se nachází vně tohoto stolu o svých skutečných 40 ml, navzdory názvu produktu 'Heavy Flow' — viz část výše.

Nyní, pokud jste značka: jak strukturovat řadu s vrstvami savosti

Spotřebitelé se ptají 'který potřebuji.' Kupující, kteří budují řadu privátních značek, potřebují jinou otázku: jak strukturovat katalog, aby si zákazníci sami správně vybrali místo toho, aby hádali a vraceli nesprávné SKU.

Víceúrovňová absorpční linka funguje pouze v případě, že je mililitrové hodnocení jasně uvedeno na každé stránce produktu, protože to je jedna specifikace, kterou zákazník nemůže posoudit z fotografie. Pár věcí, které bych označil pro každého, kdo staví nebo získává zdroje, jako je tento:

  1. Zveřejněte mililitrové číslo, nikoli pouze štítek úrovně. 'Heavy flow' jako název produktu samo o sobě nic neznamená – model 8306 je toho důkazem. Číslo umožňuje zákazníkovi poctivě porovnávat napříč vaší řadou a konkurenty.

  2. Nenuťte každou jednotku SKU do přesně tří úrovní. Skutečné rozsahy savosti se překrývají – několik produktů střední úrovně má objem 100–150 ml a model 1965 je těžký a supertěžký v závislosti na tom, zda je přidána vložka. Stavte na skutečných kapacitních rozsahech, ne na uměle čistých kbelících.

  3. Pokrytí certifikací není jednotné a nemělo by být popisováno, jako by tomu tak bylo. Většina našich střihů pánských slipů a kalhotek boxer nese status OEKO-TEX Standard 100 a třetí stranou ověřené bez PFAS, ale několik – včetně Cotton Bamboo Brief, Model 1965, IY001 a Model 8306 – tuto dokumentaci v současné době nemá. Upřímně řečeno: jako společnost testujeme stav bez PFAS na úrovni hotového oděvu prostřednictvím testování SGS proti metodě EPA 533, která se používá v celé společnosti od 2. čtvrtletí 2024, a jsme držiteli ISO 9001 (62726Q00153R001), ISO 14001 (62726E00103BCIED, EU-44). Pověření REACH, GRS a CPSIA. To znamená, že můžeme spustit certifikační testování na konkrétní SKU, když to kupující potřebuje – neznamená to, že každá SKU už to má. To je konverzace o rozsahu, ne zaškrtávací políčko.

  4. Naplánujte si přechody formátů, ne pouze navýšení kapacity. Po zhruba 200 ml není správným krokem obvykle nacpat více jádra do krátkého střihu – jde o přechod na natahovací nebo plenkový formát určený pro tento objem.

  5. MOQ se liší podle úrovně a podle toho, jak je SKU zavedeno – model 1092 začíná již na 3 kusech jako skladová položka, zatímco většina ostatních stylů má 50 až 300 kusů. Mapujte MOQ, proti které úrovni spouštíte jako první.

Uzavření této série

Ve třech článcích jsem se pokusil popsat tuto kategorii tak, jak bych chtěl, aby mi ji popsal dodavatel: na rovinu, s reálnými čísly, aniž bych si oblékal to, co produkt nemá. Pokud jste nositelem, přiřaďte svou skutečnou potřebu mililitrovému číslu, nikoli marketingovému slovu jako „těžký průtok“, a hned napoprvé vyberete ten správný pár. Pokud jste značka, která získává řadu s několika úrovněmi absorpce, raději vás provedu skutečnými rozsahy kapacity a mezerami v certifikaci, než abych vám prodával katalog, který tvrdí víc, než přináší.

— Ocean Yang, Ljvogues