Aby uczcić w tym miesiącu rocznicę firmy, przy zamówieniach OEM powyżej 5000 sztuk obowiązuje 2% rabat

Fabryka Ljvogues
Dom Bloga Lekki, umiarkowany czy ciężki? Jak wybrać poziom ochrony szczelnej bielizny
Zapytanie

Właściwy poziom ochrony sprowadza się do jednej liczby – chłonności w mililitrach – i dopasowania tej liczby do ilości zapasu, jakiego faktycznie potrzebujesz w danym dniu: lekki to do 100 ml, umiarkowany to 100-150 ml, ciężki to 150-200 ml lub więcej, lub w stylu pieluchy dla najwyższej klasy. To całe ramy decyzyjne. Cała reszta w tym artykule to tylko uzupełnienie szczegółów, dzięki czemu możesz przeczytać stronę produktu i wiedzieć dokładnie, gdzie on się znajduje na tej skali.

Zacznę od prawdziwego z zeszłego tygodnia. Kupujący podczas rozmowy wideo wyświetlił obok siebie trzy strony produktów i zapytał mnie bez ogródek: „Ocean, na wszystkich jest napisane „bielizna dla osób na nietrzymanie moczu” – skąd mam wiedzieć, której faktycznie potrzebuje mój klient?” To dobre pytanie i myślę, że nie można na nie znaleźć wystarczająco jasnej odpowiedzi w tej kategorii. To ostatni artykuł z tej serii i to on łączy dwa pierwsze w jedną całość, prowadząc do faktycznej decyzji zakupowej.

Pierwszy artykuł z tej serii dotyczył tego, czym właściwie jest bielizna szczelna i dlaczego wygląda jak zwykła bielizna, a nie sprzęt medyczny. W drugim omówiono, dlaczego klin jest zbudowany z czterech warstw materiału zamiast jednej. Oba wyjaśniają produkt . Ten odpowiada na pytanie, które faktycznie pojawia się przy kasie: „który mam kupić?”

Oto rzecz, której nikt dobrze nie wyjaśnia — chłonność nie jest pojedynczym poziomem, jest to zakres, a to, gdzie użytkownik mieści się w tym zakresie, zależy wyłącznie od tego, jakiej pojemności zapasowej potrzebuje na dany dzień lub sytuację, a nie od jakiejkolwiek diagnozy czy etapu życia. Osoba pakująca się na długi lot ma inne potrzeby, inna osoba, która chce nosić na co dzień lekkie zabezpieczenie pod ubraniem roboczym, a osoba robiąca zakupy na noc ma znowu inne potrzeby. Nic z tego nie wymaga wyjaśniania dlaczego — wymaga jedynie dopasowania liczby do przypadku użycia. Zbudujmy więc mapę.

Wyraźnie powiedziane, że istnieją trzypoziomowe ramy

Bielizna szczelna dzieli się na trzy praktyczne poziomy ochrony w zależności od chłonności: lekka ochrona do 100 ml, umiarkowana ochrona do 100-150 ml i silna ochrona do 150-200 ml lub więcej, przy czym najcięższy koniec asortymentu często zmienia się z majtek przypominających bieliznę na formaty wkładane lub zakładane na pieluchy. To nie jest schemat marketingowy — to po prostu sposób, w jaki numery pojemności na naszych stronach produktów sortują się po ich ułożeniu.

Szybki sposób na przemyślenie tego: ochrona przed światłem to ubezpieczenie zapasowe, którego noszenia ledwo zauważasz. Umiarkowana ochrona to prawdziwy „koń pociągowy” na co dzień – większość tego, czego faktycznie potrzebuje kupujący po raz pierwszy, znajduje się właśnie tutaj. Silna ochrona jest przeznaczona na dni, w których potrzebny jest znaczący margines błędu, niezależnie od tego, czy jest to długi dzień w podróży, nocleg, czy po prostu chcesz w ogóle o tym nie myśleć.

Ochrona przed światłem: do 100ml

Lekka ochrona wynosi około 100 ml i sprawdza się w sytuacjach, w których potrzebujesz codziennego kopii zapasowej bez dodatkowej objętości – pomyśl o codziennym noszeniu, krótkich wycieczkach lub po prostu pierwszym kroku w tej kategorii. Ten poziom to najlżejszy koniec naszej oferty i pokrywa się z dolnym segmentem naszych produktów o średnim poziomie, ponieważ większość producentów – w tym my – buduje chłonność w określonych zakresach, a nie w twardych granicach.

Najlepszym przykładem są tu męskie majtki dla osób nietrzymających moczu, z niskim stanem, w kolorze jednolitej czerni (model 1092) — dziane majtki z niskim stanem, z głównego materiału w 85% nylonu i podszewką z klinu w 90% z poliestru, pojemność 100-150 ml, co stawia ich dolny koniec dokładnie w obszarze ochrony przed światłem. Dostępne w rozmiarach od XXS do XXL w kolorze czarnym i jest to jeden z łatwiej dostępnych produktów w naszym katalogu przy pierwszym zamówieniu: jest dostępny w magazynie z MOQ już od 3 sztuk, do 1000 sztuk na zamówienie, co czyni go praktyczną opcją dla mniejszych nabywców testujących europejski rynek transgraniczny. Posiada również certyfikat OEKO-TEX Standard 100, zweryfikowany przez stronę trzecią status wolnego od PFAS, zgodność z REACH/SVHC i certyfikat ISO 9001/ISO 14001 – pełna dokumentacja dotycząca tego konkretnego stylu, a nie tylko oświadczenie na poziomie firmy. Pełna specyfikacja na Strona produktu modelu 1092.

Bielizna męska na nietrzymanie moczu2026-02.png

Jeśli robisz zakupy na tym poziomie, jest to wybór w stylu „Chcę zwykłej pary bielizny z odrobiną zabezpieczenia”, a nie produkt o dużej wytrzymałości. Jeśli jesteś kupującym zaopatrującym się w ten poziom, jest to Twój punkt wejścia o najniższym tarciu, zarówno pod względem MOQ, jak i pozycjonowania cenowego.

Umiarkowana ochrona: 100-150ml

Umiarkowana ochrona obejmuje zakres pojemności 100–150 ml i jest to poziom, na którym większość osób noszących buty na co dzień wybiera się – pojemność wystarczająca na cały dzień regularnego użytkowania bez konieczności zmiany konstrukcji na cięższą i bardziej nieporęczną. Jest to poziom, który wskazałbym kupującemu po raz pierwszy, gdyby poprosił mnie o wybranie tylko jednego do przechowywania, ponieważ obejmuje on najszerszy zakres zwykłych, codziennych zastosowań.

Mamy tu kilka produktów i warto je rozróżnić, bo rozwiązują nieco inne problemy:

  • Zmywalna męska bielizna na nietrzymanie moczu OEM (bawełniane figi bambusowe) — majtki z mieszanki bawełny i włókien bambusowych, 4-warstwowa struktura, 150 ml, krój z otwartym rozporkiem, pokrycie wycieków z przodu i z tyłu przekracza 80%. XS do 4XL, czarny lub granatowy, 300 sztuk MOQ, pobieranie próbek w ciągu 72 godzin. Strona tego produktu nie zawiera obecnie listy certyfikatów innych firm. Pełna specyfikacja: Zmywalna męska bielizna na nietrzymanie moczu OEM.

  • Bokserki męskie w paski dla osób nietrzymających moczu (model LJVOGUES1090) — bokserki w paski zaprojektowane tak, aby można je było czytać jak zwykłą bieliznę wzorzystą, 100-150 ml, jednakowe zakrycie z przodu i z tyłu. Posiada OEKO-TEX, status wolny od PFAS, zweryfikowany przez stronę trzecią, REACH/SVHC i ISO 9001/14001, przy MOQ 50 sztuk. Pełna specyfikacja: Model LJVOGUES1090.

  • Bokserki męskie z aktywną chłonnością — bokserki w stylu pływackim z wodoodporną warstwą zewnętrzną i podszewką z włókna bambusowego, 100–150 ml, zweryfikowane pod kątem braku OEKO-TEX i PFAS — stworzone z myślą o aktywnych sytuacjach lub w pobliżu miejsca pływania, którego nie obejmuje reszta tego poziomu. Pełna specyfikacja: Bokserki aktywnie chłonne.

  • Męskie bokserki z pełnym panelem dla osób nietrzymających moczu — warstwa wewnętrzna z włókna bambusowego, wodoodporny podkład z TPU, 100–150 ml, rozmiary od S do 3XL, brak OEKO-TEX i PFAS. Pełna specyfikacja: Męskie bokserki z pełnym panelem dla osób nietrzymających moczu.

Trzy z tych czterech posiadają weryfikację bez OEKO-TEX i PFAS, a jeden jeszcze nie – taki jest rzetelny stan naszego katalogu i wolę powiedzieć, który jest który, niż to podsumowywać.

Silna ochrona: 150–200 ml i więcej — w tym nakładki na pieluchy i nakładki

Silna ochrona zaczyna się od 150 ml i sięga 200 ml lub więcej w przypadku majtek typu bielizna, a poza tą pojemnością sam format często zmienia się z krótkiego klina na styl wkładany lub zakrywający pieluchy, zaprojektowany z myślą o większej pojemności. Jest to poziom przeznaczony w przypadku długich dni podróży, użytkowania w nocy lub każdego, kto chce mieć największy margines przed koniecznością zmiany.

Po stronie bielizny:

  • Bokserki męskie dla osób nietrzymających moczu — superciężkie 150 ml (modal-spandex) — 92% modal / 8% elastan, dwuwarstwowy rdzeń chłonny, wodoodporna warstwa TPU, bardzo ciężkie 150 ml, zaprojektowane tak, aby uniknąć nieporęcznego wyglądu przypominającego pieluszkę, rozmiary od S do 3XL, zweryfikowane bez OEKO-TEX i PFAS. Pełna specyfikacja: Bokserki męskie dla osób cierpiących na nietrzymanie moczu.

  • Męskie bokserki dla osób nietrzymających moczu, nadające się do prania, szczelne i odporne na nietrzymanie moczu (model 1965) — 7-warstwowa konstrukcja w kroku, 150 ml bez wyściółki, do 200 ml z dodatkową wkładką, wyginającą się w górnej części grubej warstwy w zależności od tego, czy użytkownik doda wkładkę. Ta strona nie zawiera obecnie listy certyfikatów innych firm. Pełna specyfikacja: Model 1965.

  • Hurtownia bokserek męskich dla osób nietrzymających moczu IY001 — 92% bawełna / 8% elastan, system 4-warstwowy, pojemność do 200 ml, bezszwowa konstrukcja boczna, rozmiary od S do 3XL z możliwością dostosowania rozmiaru. Na tej stronie nie ma obecnie listy certyfikatów innych firm. Pełna specyfikacja: IY001.

Poza tym, gdy potrzeba wykracza poza to, co może pomieścić krótki klin, format zmienia kształt – modele wciągane i osłony na pieluchy, zamieniając sylwetkę bielizny na większą chłonność. W naszej ofercie znajdują się trzy: oryginalna pielucha materiałowa wielokrotnego użytku dla dorosłych (wyściółka z PUL i lodowego jedwabiu, wyjmowana wkładka), nadająca się do prania pielucha materiałowa dla dorosłych OEM z antybakteryjną wyściółką z grafenu (wciągana, antybakteryjna wyściółka z grafenu, z certyfikatami REACH, RoHS, OEKO-TEX, SGS, CPC i ISO 9001) oraz nadająca się do prania bielizna dla dorosłych na nietrzymanie moczu (5-warstwowa 3D) (zewnętrzna 100% bawełna, 5-warstwowy ściągacz, certyfikaty CPC, ISO 9001, OEKO-TEX, OCS i GOTS). Nie będę tutaj powielać pełnych specyfikacji — chodzi o pokazanie pełnej mapy. Każdy z nich jest warty obejrzenia, gdy krótki klin nie ma wystarczającej pojemności.

Majtki dla osób na nietrzymanie moczu (4).jpg

Chcę być szczery co do jednego numeru: model 8306

Zaznaczyłem to w pierwszych dwóch artykułach z tej serii i nie mam zamiaru tego tutaj łagodzić. Nasze hurtowe szczelne szorty chłopięce dla osób nietrzymających moczu o dużym przepływie, model 8306, są pozycjonowane jako produkt „o dużym przepływie”, ale ich rzeczywista przetestowana chłonność wynosi 40 ml — to mniej niż kilka produktów z naszych lekkich i umiarkowanych poziomów powyżej, a nie poziom ciężki w skali mililitrów zastosowanej w tym artykule. Wolałbym to wyraźnie podkreślić, niż pozwolić, aby nazwa produktu sugerowała pojemność, której nie ma na papierze. „Silny przepływ” opisuje tutaj jego położenie w porównaniu z innymi produktami z tej linii w stylu z epoki, a nie jego pozycję w skali chłonności lekkiej/umiarkowanej/silnej, wokół której zbudowano ten przewodnik. Jeśli robisz zakupy wyłącznie pod względem pojemności w mililitrach, traktuj model 8306 jako numer niższego poziomu z nazwą o większym poziomie i wybieraj na podstawie rzeczywistej liczby, a nie etykiety. Pełna specyfikacja, łącznie z podziałem na cztery warstwy omówionym w drugim artykule, znajduje się na stronie Strona produktu modelu 8306.

Tabela porównawcza poziomu ochrony

Tutaj pełna mapa w jednym miejscu, bo tak łatwiej robić zakupy niż z trzech działów prozy.

Poziom ochrony

Zakres chłonności

Produkty reprezentatywne

Typowy przypadek użycia

Format

Światło

Do ~100ml

Model 1092 (100-150ml, dolna granica)

Codzienne kopie zapasowe, kupujący po raz pierwszy, odzież codzienna w małych ilościach

Krótki

Umiarkowany

~100-150ml

Bawełniane figi bambusowe, model LJVOGUES1090, bokserki z aktywną chłonnością, bokserki z pełnym panelem

Regularne użytkowanie przez cały dzień, większość osób noszących na co dzień

Slipy/bokserki

Ciężki

~150-200ml+

Modal-Spandex Super-Heavy 150ml, Model 1965 (150-200ml), IY001 (do 200ml)

Dni podróży, nocleg, maksymalna marża przed przesiadką

Krótkie spodenki bokserskie

Ciężki (największa pojemność)

Poza możliwością krótkiego formatu

Otulacz na pieluchę, wciągany z grafenem, 5-warstwowy wciągany 3D

Potrzeby przechowywania największej objętości

Zakładana/pokrowiec na pieluszkę

Uwaga: Model 8306 znajduje się poza rzędami tego stołu ze względu na faktyczną pojemność 40 ml, pomimo nazwy produktu „Heavy Flow” — patrz sekcja powyżej.

A teraz, jeśli jesteś marką: jak zbudować linię o różnych poziomach chłonności

Konsumenci pytają: „którego potrzebuję”. Kupujący budujący linię marek własnych potrzebują innego pytania: jak zorganizować katalog, aby klienci samodzielnie dokonywali prawidłowego wyboru, zamiast zgadywać i zwracać błędny SKU.

Wielopoziomowa linia chłonności działa tylko wtedy, gdy na każdej stronie produktu jest wyraźnie podana liczba mililitrów, ponieważ jest to jedyna specyfikacja, której klient nie może ocenić na podstawie zdjęcia. Kilka rzeczy, które poleciłbym każdemu, kto buduje lub pozyskuje taką linię:

  1. Opublikuj liczbę mililitrów, a nie tylko etykietę poziomu. „Ciężki przepływ” jako nazwa produktu sama w sobie nic nie znaczy — model 8306 jest tego dowodem. Liczba pozwala klientowi uczciwie porównać Twoją ofertę z konkurencją.

  2. Nie narzucaj każdemu SKU dokładnie trzech poziomów. Rzeczywiste zakresy chłonności nakładają się na siebie — kilka produktów o średnim poziomie obejmuje 100–150 ml, a model 1965 obejmuje produkty ciężkie i bardzo ciężkie, w zależności od tego, czy dodano podkładkę. Buduj w oparciu o rzeczywiste zakresy wydajności, a nie sztucznie czyszczone łyżki.

  3. Zakres certyfikacji nie jest jednolity i nie należy go tak opisywać. Większość naszych krótkich spodenek męskich i bokserek ma certyfikat OEKO-TEX Standard 100 i zweryfikowany przez stronę trzecią status wolnych od PFAS, ale kilka — w tym Cotton Bamboo Brief, Model 1965, IY001 i Model 8306 — nie ma obecnie tej dokumentacji w aktach. Szczerze: jako firma testujemy status produktu wolnego od PFAS na poziomie gotowej odzieży za pomocą testów SGS według metody EPA 533, stosowanej w całej firmie od drugiego kwartału 2024 r. i posiadamy certyfikaty ISO 9001 (62726Q00153R001), ISO 14001 (62726E00103R001), BSCI, SEDEX SMETA 4-Filar, EU REACH, Poświadczenia GRS i CPSIA. Oznacza to, że możemy przeprowadzić testy certyfikacyjne dla konkretnego SKU, gdy kupujący tego potrzebuje — nie oznacza to, że każdy SKU już go posiada. To rozmowa dotycząca zakresu, a nie pole wyboru.

  4. Planuj zmiany formatów, a nie tylko zwiększanie pojemności. Powyżej około 200 ml właściwym posunięciem zwykle nie jest wciśnięcie większej ilości rdzenia w krótkie cięcie – raczej przejście do formatu wkładanego lub zakładanego na pieluchy, zaprojektowanego dla tej objętości.

  5. MOQ różni się w zależności od poziomu i ustalonej pozycji SKU — model 1092 zaczyna się od 3 sztuk jako produkt gotowy, podczas gdy większość innych modeli obejmuje od 50 do 300 sztuk. Mapuj MOQ na podstawie którego poziomu uruchamiasz jako pierwszy.

Zamknięcie tej serii

W trzech artykułach próbowałem opisać tę kategorię w taki sposób, w jaki chciałbym, aby opisał ją dla mnie dostawca: wyraźnie, za pomocą prawdziwych liczb, bez udawania, czego produkt nie ma. Jeśli jesteś użytkownikiem, dopasuj swoje rzeczywiste zapotrzebowanie do liczby mililitrów, a nie do marketingowego słowa typu „silny przepływ”, a już za pierwszym razem wybierzesz odpowiednią parę. Jeśli jesteś marką zaopatrującą się w produkty o różnej chłonności, wolę przeprowadzić Cię przez rzeczywiste zakresy wydajności i luki w certyfikatach, niż sprzedawać katalog, który twierdzi więcej, niż zapewnia.

— Ocean Yang, Ljvogues