
Sisukorra
TL;DR
Ülemaailmne ujumisriiete turg on õigel teel, et jõuda 2034. aastaks 34,12 miljardi USA dollarini (5,08% CAGR); perioodi aluspüksid kasvavad 20,5% CAGR – perioodi ujumisriiete OEM-i laiendus võimaldab teie kaubamärgil haarata mõlemad kõverad korraga.
Modibodi, Knix, Thinx, Proof ja Ruby Love said alguse ajastulisest aluspesust ja laienesid ujumisriieteni – kasutati kattuvat tootmisinfrastruktuuri, mitte ei ehitati nullist üles.
Tuuma 4-kihiline imav arhitektuur, TPU termiline sidumine, selektiivne neeldumine ja vastavussertifikaadid on ülekantavad aluspesult ujumisriietele; ainult pealisriide keemia, sobivustehnika ja UV/kloori testikomplekt on tõeliselt uued.
5-astmeline laiendamise tegevuskava – brändi varade taaskasutamine, kahe kategooria originaalseadmete tootja valik, ujumisspetsiifiline proovide võtmine, lisasertifitseerimine ja ajaskaala joondamine – kulub lühikesest kaubasaadetisest esimese hulgisaadetiseni tavaliselt 14–20 nädalat.
Sama modulaarne absorbentsüsteem, mida on kirjeldatud punktis Absorbent System Across Activewear liigub puhtalt ujumisriietesse, vähendades uurimis- ja arendustegevuse ning tööriistade kulusid võrreldes ujumisspetsiifilise süsteemi nullist ülesehitamisega.
Kolm kõige levinumat lõksu – aluspesu kanga kandmine kloorikeskkonnas, ümberkujundamise vahele jätmine ja mitteühilduva suurussüsteemi ülekandmine – on õige originaalseadmete tootja partneriga välditavad.
200 MOQ juures on keskmise perioodi ujumisriiete laiendus tavaliselt esimesel suvehooajal tasuv ja tagasihoidliku hulgihinnaga ning täielik ROI on saavutatav teisel hooajal.
1. osa: miks on 2026. aasta optimaalne aken ujumisriiete OEM-i ajapikenduseks
Kui müüte juba perioodilist aluspesu, olete juba teinud kõige raskema töö: õpetasite oma kliente korduvkasutatavate absorbenditehnoloogiate alal, ehitasite mitmekihilise jalgevahepaneelide ehituse tarneahela ja lõite perioodihoolduses kaubamärgi identiteedi. Küsimus pole selles, kas laieneda ujumisriietesse. Küsimus on selles, kas teha seda praegu – seni, kuni turu lõhe on veel lahtine – või hiljem, kui kategooria on koondunud väiksema arvu varajaste liikujate ümber.
Turuandmed kinnitavad 2026. aasta kohta veenvalt. Ülemaailmne ujumisriiete turg püsis tasemel 2025. aastal 22,95 miljardit USA dollarit ja prognooside kohaselt ulatub see 2034. aastaks 34,12 miljardi USA dollarini, kui CAGR on 5,08% . Alternatiivne projektsioon alates Grand View Research hindab 2030. aasta väärtuseks 36,15 miljardit USA dollarit ja 6,8% CAGR-i – see on agressiivsem, kuid järjekindlam. Mõlemal juhul on baasturg suur ja keeruline. Naised esindavad 63,56% ülemaailmsest ujumisrõivaste nõudlusest 2026. aastal , muutes perioodi ujumisriided kategooriaks, millel on otsene juurdepääs domineerivale ostjate segmendile.
Selle baasi piires kasvab perioodilise hoolduse alamsegment oluliselt kiiremini. Perioodi aluspüksid jälgivad 20,5% CAGR-i vastavalt Market.us ja laiema perioodi toodete kategooria laieneb umbes 8,8% aastas. Perioodiliste ujumisriiete OEM-i laiendus asetab teie kaubamärgi mõlema kasvukõvera – ujumisriiete turu laienemise ja perioodilise hoolduse kasutuselevõtu – ristumiskohale, mis on haruldasem kombinatsioon, kui pealtnäha paistab.
Suvine hooajalisuse tegur teravdab argumenti veelgi. Perioodne ujumisriiete otsingute maht ja ostukavatsused saavutavad põhjapoolkeral järsu tipu maist augustini. Brändid, millel on ujumisriiete SKU-d enne selle akna avanemist, kajastavad lojaalsust, mis muundub aastaringseks aluspesu tagasiostuks. Kaubamärgid, mis jätavad akna vahele, kaotavad selle omandamise võimaluse konkurentidele.
Aastal 2026 ühtivad kolm struktuurset tingimust, mida varem samaaegselt ei eksisteerinud. Tarbijate teadlikkus on kõrge: järgmine Modibodi 2022. aasta koostöö Pumaga – esimene peavooluperioodi aktiivsete rõivaste turuletoomine, mis hõlmas ujumis- ja biker-short-formaate – ning pidev toimetuse kajastus sellistes müügikohtades nagu Hea majapidamine ja NYT Wirecutter , USA, Ühendkuningriigi ja Austraalia tarbijad mõistavad nüüd selle kategooria olemasolu. Jaekaubanduse infrastruktuur on valmis: sporditarvete kettidel, apteekidel ja spetsiaalsete DTC ujumisriiete jaemüüjatel on ostjate meeskonnad, kes otsivad aktiivselt ajastukohast ujumisriiete toodet, et täita kitsast sortimenti. Ja tootmisinfrastruktuur on võimekam kui kaks aastat tagasi: tehased, mis on loonud perioodilisi aluspesuprogramme, saavad nüüd kvalifitseeruda ujumisalade tootmiseks kindlaksmääratud, dokumenteeritud kontrollnimekirjaga, mitte uurimusliku oletustööga.
Aken on lahti. Küsimus on teostuses.

Modibodi 2022. aasta koostöö Pumaga menstruaalpesu alal
2. osa: Brändi juhtumiuuringud – kuidas kategooria liidrid oma ridasid laiendasid
Kõik suuremad perioodiliste hooldustoodete kaubamärgid, mille tulud on täna üle 20 miljoni USA dollari, algasid perioodilise aluspesuga ja laienesid väljapoole. Laiendusteed erinevad järjestuse ja kiiruse poolest, kuid tootmisloogika on ühtlane: jagatud imav arhitektuur, uus väliskesta projekteerimine. Allolev võrdlus kaardistab, kuidas viis kaubamärki sellel üleminekul navigeerisid.
Brändilaiendite võrdlustabel
Kaubamärk | Asutamine / esimene kategooria | Ujumisriiete käivitamine | Klahvi laienduse liigutamine | Mahutavusaste | Märkimisväärne jaemüügikanal |
Modibodi | 2013 / perioodi aluspesu (AU) | 2019 (ujumisriided); 2022 Puma Activewear kollab | Patenteeritud mitmekihiline tehnoloogia rändas ujuma; PUMA kaasbränd omaaegsetele rattapükstele/sääristele | ~2 tampooni (20 ml) | Modibodi.com (AU/USA/EL); ASOS; Nordstrom |
Knix | 2013 / perioodi aluspesu (CA) | 2020 (ajastu ujumisriided, ühes tükis + bikiinid) | 4-kihiline süsteem, mis on laiendatud ujumiseks; teismeliste liin lisatud 2021; nimega Good Housekeeping 2026 parim üldarvestus | 1-3 tampooni (10-30 ml) | Knix.com DTC; USA/CA jaemüük |
Thinx | 2014 / perioodi aluspesu (USA) | 2021 (ujumisriided) | Kerge ja raske vooluga ujumise SKU-d; järgnes aktiivrõivaste pikendamine; positsioneerimine 'perioodhoolduse ökosüsteemi' ümber | 2–3 tampooni (20–30 ml) | Thinx.com ; Sihtmärk; Nordstrom |
Tõestus | 2020 / Periood + põie lekkiv aluspesu (USA) | N/A (aktiivse riietuse fookus) | 2020. aastal käivitati kerged/tavalised/rasked lühikesed tasemed; aastaks 2021 laiendatud Targetile ja Meijerile – tõestades jaemüügi mastaapsust DTC baasil | 3–8 tl (kergest kuni raskeni) | Sihtmärk; Meijer; Proof.com |
Rubiin Armastus | 2015 / Perioodne aluspesu – teismelistele (USA) | 2018 (ühes tükis perioodi ujumisriided) | Teen-first positsioneerimine viiakse otse ujumisse; ühes tükis vorming vastas teismeliste vaatajaskonna eelistustele | ~2,5 tampooni (25 ml) | RubyLove.com ; Amazon |
Oma laiendusplaani koostamisel tasub kinni pidada mitmetest tabelis toodud tähelepanekutest.
Esiteks tegi iga ujumisriiete turule toonud bränd seda kolme kuni seitsme aasta jooksul pärast asutamist ja kõik kasutasid oma olemasolevat absorbeerivat tehnoloogiat, mitte ei arendanud paralleelset süsteemi. Modibodi liikumine PUMA aktiivrõivaste juurde on selgeim näide sellest, kuidas üks kinnitatud tehniline platvorm võib ühe tootmissuhte kaudu avada mitu kõrvuti asetsevat kategooriat – mitte ainult ujumisriided, vaid säärised, jalgratturi lühikesed püksid ja spordispetsiifilised rõivad.
Teiseks näitab Ruby Love'i varajane ujumisriiete kanne (2018, kolm aastat pärast asutamist), et ujumisriided ei ole 'hilisema etapi' laiendus, mis nõuab aluspesuturu aastatepikkust arengut. Kui teie perioodi aluspesu on tehniliselt kinnitatud ja teie originaalseadmete tootja suudab ujumisspetsiifilisi pealiskangaid kasutada ja sobivat inseneritööd teha, võib pikendamine toimuda paralleelselt teie aluspesu sarja laiendamisega.
Kolmandaks näitab Proofi juhtum – mis ei sisaldanud üldse ujumisriiete SKU-d –, et jaemüügikanalite laiendamine (DTC kuni Target ja Meijer) võib olla alternatiivne laiendusvektor. Kuid brändide jaoks, kellel on olemasolev suvise aktiivne kliendibaas, on ujumisriided otsesem külgnevus.
Kui soovite põhjalikumalt sukelduda sellesse, mida tarbija neid kaubamärke hinnates näeb, vaadake meie Period Swimwear Explained Guide ja vanematele ja teismelistele mõeldud objektiivi kohta vaadake Ajavahemiku ujumisriided teismelistele.

3. osa: jagatud vs. unikaalsed tootmiskomponendid
See on jaotis, mis peaks lähtestama teie kulueeldused perioodi ujumisriiete OEM-i laienduse kohta. Enamik brändimeeskondi, kui nad esimest korda ujumisriiete lisamise peale mõtlevad, eeldavad, et alustavad uut tootearendustsüklit nullist. Praktikas on brändi puhul, millel on juba valideeritud perioodi aluspesu programm koos võimeka originaaltootjaga, juba ligikaudu pool inseneritööst tehtud.
Jagatud ja unikaalsed komponendid: perioodiline aluspesu vs. ujumisriided
Tootmiskomponent | Perioodne aluspesu | Perioodne ujumisriided | Ülekantav? |
4-kihiline imav arhitektuur | Toote põhitehnoloogia | Sama arhitektuur — imav / imav südamik / TPU barjäär / väliskest | Jah – otseülekanne |
TPU termiline sidumine (18–25 mikronit) | Barjäärikiht, termiliselt ühendatud, PFAS-vaba | sama spetsifikatsioon; samad liimimisseadmed | Jah - samad tööriistad |
Selektiivse absorptsiooni tehnoloogia | Eelistatav vedeliku imendumine vs välise niiskus | Sama põhimõte; konstrueeritud nii, et see takistab TPU kaudu basseinivee sissepääsu | Jah – sama põhiloogika |
AQL 2.5 kvaliteedistandard | Tootmise kontrollimise protokoll | Sama standard kehtib ujumise tootmisjooksude kohta | Jah – muutmata |
ISO 10993-1 biosobivus | Nõutav EL turule; intiimne riietus | Sama nõue; kehtivad samad dokumendid | Jah – ühtne vastavuspakett |
ÖKO-TEX STANDARD 100 | Materjaliohutuse sertifikaat | Sama sertifikaat hõlmab ujumisriideid ja kaunistusi | Jah – kui originaalseadmete valmistaja omab sertifikaati kõikidele kangatüüpidele |
Pealisriide keemia | Nailon/spandex standard | Nõutav polüester/PBT kloorikindel segu | Ei – vaja uut kangast |
DWR (Durable Water Repellent) viimistlus | Ei kohaldata | Nõutav väliskesta peal; PFAS-vaba keemia | Ei – uus protsessietapp |
UPF 50+ kaitse | Ei kohaldata | Vajalik välibasseini ja ranna kasutamiseks | Ei – uus spetsifikatsioon ja test |
Tasapinnaline kloorikindlus | Standardsed tasapinnalised õmblused | 4-nõelaline 6-lõimeline flatlock peab olema kloori lagunemise suhtes valideeritud | Osaline – sama varustus, vaja uut valideerimist |
Sobivad tihenditehnika | Mugav, mõõdukas kompressioon | Väga täpne tihend vöökohal ja sääreavadel, et vältida vee sissepääsu | Ei – vaja ümber kujundada |
UV- ja klooritsükli testimine | Ei kohaldata | 52-tsükliline kloorileotus + UV-kiirguse katsekomplekt | Ei – uued katseprotokollid |
Selle tabeli praktiline tähendus: kui teie olemasolev originaalseadmete tootja on teie aluspesuprogrammis kinnitanud TPU termilise sidumise, selektiivse neeldumise ja AQL 2.5 protsessid, on teie ujumisriiete sisesüsteem sisuliselt juba välja töötatud. Ehtne uus töö piirdub väliskestaga (kanga hankimine ja DWR-töötlus), sobivuse ümberkujundamisega (vöö- ja sääreavade tihendikujundus) ja laiendatud katsekomplektiga.
Seetõttu on kahekategooria OEM-i valimine – see, mis toodab samal tootmiskorrusel nii perioodi aluspesu kui ka ujumisriideid – kõige olulisem ostuotsus perioodi ujumisriiete OEM-i laienduses. Asi pole ainult mugavuses. See seisneb selles, et sama insenertehnilise valideerimise eest ei maksta kaks korda.
Nagu ma märkisin Absorbent System Across Activewearis on modulaarne imav kinnitussüsteem loodud täpselt selle kategooriatevahelise ülekande jaoks. Teie aluspesusarja jaoks toodetavad mahutasemed, kinnituse kuju ja TPU spetsifikatsioonid ei nõua ujumisriiete ümbertöötamist. Muutub ainult ujumisspetsiifilise väliskesta integreerimine.

LJVoguesi töötajad lõikavad
4. osa: 5-astmelise laienduse tegevuskava
Õige tootmispartneriga teostatud perioodiline ujumisriiete OEM-laiendus järgib prognoositavat viieastmelist järjestust. Ajaskaala lühikesest hulgisaadetiseni on tavaliselt 14–20 nädalat, olenevalt sellest, kui suur osa sisemisest süsteemist on teie aluspesuprogrammist juba kinnitatud.
1. toiming: kasutage oma olemasolevaid brändivarasid uuesti (1.–4. nädal)
Enne mis tahes pakkumise esitamist viige läbi siseaudit selle kohta, mis teil juba on. Teie kliendiprofiil, neeldumisvõime tasemed, brändi värviteek, hooldusjuhiste süsteem ja vastavusdokumentatsioon on kõik ülekantavad varad. Liinilaienduse halvim tulemus on maksta uuele originaalseadmete tootjale, et ta ehitaks uuesti üles juba olemasoleva spetsifikatsioonilehe.
Täpsemalt, kandke edasi: teie suutlikkuse taseme nimetamine ja tarbijatele suunatud keel (et teie olemasolevad kliendid mõistaksid kohe, mida 'Tavaline' ja 'Raske' ujumise kontekstis tähendavad); teie OEKO-TEX- ja PFAS-vaba dokumentatsioon (teie originaalseadmete tootja võib rakendada samu sertifikaate ujumiskangastele, kui need on kinnitatud materjalide nimekirjas); ja teie AQL-i kontrollistandard ja tootmiseelne kinnitusprotokoll.
Mida te ei tohiks ilma ülevaatamata edasi kanda: teie pealisriide spetsifikatsioonid (nailon/spandeks ei sobi klooritud veekeskkonda), sobivusplokk (ujumisriided nõuavad põhimõtteliselt erinevat jalgevahepaneeli geomeetriat ja tihendit) ja teie suuruse klassifikatsioon, kui see on välja töötatud aluspesu proportsioonide, mitte ujumisriiete venivuse taastumise järgi.
2. toiming: valige kahe kategooria originaalseadmete tootja (nädalad 2–5, samaaegselt 1. sammuga)
Kriitiline kvalifikatsiooniküsimus ei ole 'kas see tehas suudab toota perioodilisi ujumisriideid?' See on 'kas see tehas valmistab juba perioodilisi ujumisriideid samal tootmisliinil kui perioodi aluspesu, kasutades sama imamissüsteemi?' Tehas, mis toodab aluspesu ja väidab, et suudab ujumisriideid valmistada, on erinev kvalifikatsioonist kui tehas, mis demonstreerib aktiivset ujumisriidet.
Kahe kategooria originaalseadmete tootjate hindamisel taotlege järgmist.
Kloori leotamise testi aruanne (52 tsüklit 2,5 ppm juures, 27 °C) aktiivse ujumisriiete tootenumbri kohta
Mõlema kategooria puhul kasutatakse dokumentatsiooni, mis kinnitab sama TPU termilise sidumise seadmeid
Nende perioodi ujumisriiete näidised vähemalt kahes mahutavusastmes
Vastavusdokumentatsioon, mis hõlmab nii aluspesu kui ka ujumisriiete kangaid ühe OEKO-TEX sertifikaadi alusel
Seda kvalifikatsioonikriteeriumi käsitletakse üksikasjalikult artiklis Kuidas hankida perioodilist ujumisriietust , mis pakub täielikku 7 kriteeriumi tootja hindamisraamistikku.
3. samm: proovide võtmine – ülekandevõimsuse tasemed otse (nädal 5–10)
Selles etapis muutub modulaarse absorbendisüsteemi argument rahaliselt konkreetseks. Kui annate originaalseadmete tootjale ülevaate ujumisriiete näidisest, ei pea te oma mahutase uuesti kinnitama. Kui teie aluspesusari on 15 ml, 30 ml ja 50 ml, kasutab teie ujumisriiete proovivõttur samu määratlusi – kohandatud vastavalt kokkusurutud paksusele märjas olekus – ilma absorbeeriva südamiku spetsifikatsiooni nullist ümber ehitamata.
Millele valim peaks selle asemel keskenduma:
Väliskesta kloorikindlus ja DWR jõudlus (uus, spetsiaalselt ujumiseks)
Paigaldage tihend vöö- ja jalaavadele (kriitiline – basseinivee sissepääs on tarbija esmane mure)
Märg siluett (imav südamik ei tohi pärast sukeldamist nähtavalt paisuda)
Kuiva taastumisaeg pärast veest eemaldamist
Protoülevaatuse osana taotlege ujumissimulatsiooni testi: kastke proov 10 minutiks vette, eemaldage ja kontrollige visuaalset turset, veepeetust südamikus ning tihendi terviklikkust jalgade ja talje ristmikel. See on praktiline test, mida teie hankimismeeskond saab läbi viia ilma laboriseadmeteta ja tuvastab kõige levinumad sobivus- ja materjalirikked enne, kui need ametlikku testikomplekti jõuavad.
4. samm: sertifikaadid ja lisatestimine (9.–14. nädal)
Teie olemasolev aluspesu sertifitseerimispakett hõlmab OEKO-TEX-i, PFAS-vaba, AQL 2.5 ja ISO 10993-1 (kui olete EL-i levitaja). Ujumisriiete jaoks on vaja kolme täiendavat katseparameetrit:
UPF 50+ sertifikaat (AATCC 183 või AS/NZS 4399) — välibasseini ja ranna kasutamine eeldab UV-kaitse dokumentatsiooni; see on tarbijate ootus Põhja-Ameerikas, Austraalias ja Ühendkuningriigis.
Kloori leotamise tsükli testimine (52 tsüklit basseini standardkontsentratsiooniga) – kinnitab pealisriide vastupidavust ja TPU barjääri terviklikkust ujumisriiete kasutuskeskkonnas.
UV-kiirguse värvikindlus (ISO 105-B06) – kinnitab, et värvitoonid ei tuhmu välistingimustes püsiva UV-kiirguse mõjul, mis on oluline probleem rannas ja välibasseinides.
EL-i turule levitamiseks veenduge, et teie ISO 10993-1 dokumentatsioonipakett – nagu on kirjeldatud meie EL-i vastavus ja ISO 10993-1 artikkel – laieneb teie ujumisriiete SKU-dele. GPSR (jõustub 2024. aasta detsembris) kehtib kõikidele EL-is müüdavatele intiimrõivastele, sealhulgas ajastukohastele ujumisriietele. Algseadmete tootja, kellel on see teie aluspesu dokumentatsioon juba olemas, võib tavaliselt laiendada seda sama vastavusprogrammi ujumisriietele, ilma et oleks vaja uut täielikku hindamist.

Ljvoguesi PFAS-VABA aruanne
5. toiming: ajaskaala joondamine – ujumisriiete sünkroonimine aluspesu varumisega (nädalad 14–20)
Viimane samm on logistiline, kuid kaubamärgid alahindavad selle tähtsust pidevalt. Perioodiline ujumisriiete nõudlus on hooajaline; perioodi aluspesu nõudlus on aastaringselt. Ujumisriiete esialgse tootmistsükli ja aluspesu varustamise tsükliga vastavusse viimine tähendab, et teie originaalseadmete tootja saab kavandada mõlemad programmid koos, vältides konkurentsi võimsusega ja kasutades ära jagatud komponentide laoseisu.
Praktiline lähenemine: käivitage oma esimene ujumisriiete jooks 50–100 ühikut värvide kohta valideeritud turutestina, mis on ajastatud hiljemalt märtsis põhjapoolkera suveks. Kasutage neid läbimüügiandmeid oma täiendamistellimuse teavitamiseks – mille teie originaalseadmete tootja saab sisestada samasse tootmisaknasse, kus teie aluspesu varutakse. See lähenemisviis hoiab teie varude kokkupuude tagasihoidlikuna, kogudes samal ajal andmeid, mida vajate järgmise hooaja enesekindlaks skaleerimiseks.
5. osa: LJVOGUESi modulaarne neeldumissüsteem – artikli 16 narratiivi laiendamine
sisse Perioodilisest aluspesust aktiivrõivani – Modulaarse imamissüsteemi loomine 5 tootekategooria lõikes – keskne argument on see, et hästi läbimõeldud imav tihendisüsteem ei ole kategooriaspetsiifiline. Sama neljakihiline arhitektuur – niiskust imav sisekiht, imav südamik, TPU-tõke, väliskest – võib liikuda üle ajastukohaste rattapükste, lekkimiskindlate säärte, tüdrukute turvapükste, koolirõivaste lühikeste pükste ja jooksujahu, ilma et oleks vaja kummagi jaoks uut tehnilist alust. Artikkel 16 näitas, et viies aktiivrõivakategoorias.
Perioodilised ujumisriided on kuues kategooria, mida sama arhitektuur käsitleb – ja mõnes mõttes kõige õpetlikum, sest väliskesta spetsifikatsioonid muutuvad dramaatilisemalt kui ühegi aktiivse riietuse laiendi puhul. Üleminek 80% nailonist/20% spandexist bikeri lühikesest välispinnast polüester/PBT kloorikindlale ujumiskestale nõuab erinevat kanga hankimist ja DWR-protsessi etappi, mida aktiivrõivad ei nõua. Kuid sisemine süsteem - see osa, mis teeb tegelikku perioodikaitsetööd - jääb struktuurilt identseks.
'Kui Modibodi-stiilis klient laieneb ujuma, siis esimene vestlus on mul sellest, mida ta ei muuda,' selgitab Ocean Yang. 'TPU spetsifikatsioonid, imavad südamikutasemed, imava kihi konstruktsioon – need on samad failid. Värskendame väliskesta kangast ja sobitusplokki. See eristus säästab neli kuni kuus nädalat näidist, kuna me ei ehita vundamenti ümber.'
Sellel tootmisloogikal on otsene finantsmõju. TPU liimimistööriistad on samad; uut kapitaliinvesteeringut ei ole. Absorbeerivad südamikumaterjalid – mikrokiudpolster, bambusfliis või patenteeritud komposiidid – on juba laos. AQL-i kontrolliprotokoll ja vastavusdokumentatsiooni struktuur on juba paigas. Ainus uus hange on kloorikindel pealisriie ja DWR-i keemia, mida mõlemat kvalifitseeritud kahekategooria originaalseadmete valmistaja hoiab standardvaruna.
'Meie Shenzheni rajatises kasutame sama tootmisliini aluspesu ja ujumisriiete jaoks sama TPU bonderit,' märgib Ocean Yang. 'Polüestri/PBT-väliskanga ja nailoni/spandexi temperatuuriprofiil nihkub veidi, kuid liimimisseadmed, operaatori koolitus ja kontrolliprotokoll on ühised. Aluspesust ujumiseni ulatuv kaubamärk ei maksa teise tööriista seadistamise eest – nad maksavad ainult kanga ja protsessi erinevuste eest.'
Modulaarne raamistik säilitab ka kaubamärgi narratiivi järjepidevuse. Kui teie perioodiline aluspesu ja perioodiline ujumisriided kasutavad sama neljakihilist süsteemi, sama võimsustaseme keelt ja sama sertifitseerimispakki, saab teie turundusmeeskond kirjeldada tehnoloogiat üks kord ja rakendada seda mõlema tootesarja puhul. Pole vaja selgitada, miks teie ujumisriietel on aluspesust erinev neeldumisstandard või miks nõuetele vastavuse dokumentatsioon erineb. Arhitektuur on kategooriate lõikes ühtne, mis väljendab tarbijatele suunatud sama tarneahela tõhusust, mida modulaarne süsteem pakub tootmise poolel.
Brändide jaoks, kes on artiklit 16 juba lugenud ja moodulsüsteemile aktiivsete riiete laiendusi ehitanud, on ujumisriiete kasutuselevõtt loogiline järgmine samm: sama tuum migreerub, väliskesta spetsifikatsioonid muutuvad ja tulemuseks on suvehooaja SKU, mis ei nõua uut originaalseadmete tootja suhet ja minimaalseid uusi tööriistu.
'Olen näinud, kuidas kaubamärgid veedavad 18 kuud, püüdes välja töötada omaaegseid ujumisriideid tehases, mis toodab ainult aluspesu,' lisab Ocean Yang. 'Tehnilised probleemid, millega nad kokku puutuvad – kloori lagunemine väliskihis, vee sissepääs ebapiisavate tihendite kaudu, imava südamiku paisumine vees – on kõik lahendatavad, kuid mitte tehase poolt, mis pole kunagi oma tootmisliinil polüester/PBT pealiskangas läbi käinud. See on kahe kategooria tootja tegelik väärtus: te ei maksa nende õppimiskõvera eest.'
6. osa: Perioodiliste ujumisriiete OEM-i laienduste levinumad lõksud
Perioodilise ujumisriiete OEM-i pikendamise protsessil on kolm rikkerežiimi, mis ilmnevad prognoositavatel asjaoludel. Nende mõistmine enne alustamist kaitseb nii teie arendusinvesteeringuid kui ka teie brändi mainet varajaste klientide seas.
Lõks 1: aluspesu kanga kandmine kloorikeskkonnas
See on selle kategooria tehniliselt kõige olulisem viga ja seda juhtub sagedamini, kui tööstus avalikult tunnistab. Nailon/spandeks, perioodiline aluspesu standardne pealisriie, laguneb klooritud basseinivees pärast 50–100 seanssi silmnähtavalt kloorikontsentratsioonil 1–3 ppm – see on hooldatavate basseinide standardvahemik. Värv tuhmub. Elastsus nõrgeneb. Õmbluse servad hakkavad eralduma. Nailonist/spandexist pealisriidest valmistatud ajastukohane ujumisriietus ei läbi 52-tsüklilist kloorileotuse testi ja läheb tarbijakasutuses enne esimese suve lõppu silmanähtavalt läbi.
Polüester/PBT (polübutüleentereftalaat) pealisriie on õige spetsifikatsioon. PBT on basseinikontsentratsioonidel keemiliselt inertne kloori suhtes; polüestri/PBT segud korralikult valmistatud rõivas peavad basseini tingimustes vastu nailoni/spandexi ekvivalente viis kuni kümme korda kauem, vastavalt Swimwear Galore'i kloorikindluse analüüsile.
Praktiline reegel: ärge kunagi väljastage perioodilist ujumisriiete püksiriietust originaalseadmete tootjale, kes ei saa esitada polüester/PBT pealisriide hankimise dokumente. Selle võimaluse puudumine tähendab, et tehas ei tooda ehtsaid ujumisriideid; see toodab aluspesuga külgnevaid rõivaid, mis juhtuvad olema ujumisriiete kujuga.
Lõks 2: Fiti ümberkujundamise vahelejätmine
Teine lõks on eeldada, et teie perioodi aluspesu jalgevahepaneeli geomeetriat saab ilma muutmiseta üle kanda ujumisriiete mustrisse. See ei saa. Perioodne ujumisriietus peab tihenduma kahes kohas, mida perioodiline aluspesu ei tee: vöökoht ja sääreavad. Kui need tihendid pole õigesti konstrueeritud, siseneb basseini vesi väljastpoolt absorbeerivasse südamikku, mis küllastab südamiku klooritud veega, kahjustab imamisvõimet ja tekitab mahuka, vettinud tunde, mida negatiivsed tarbijahinnangud pidevalt kirjeldavad.
Ujumisriiete istumisplokid nõuavad suuremat kokkusurumist vöö- ja sääreribadel kui aluspesu ning sääre avanemisnurk ja kõver tuleb arvutada, et tekiks vee all vastu keha hüdrauliline tihend. See erineb inseneritööst aluspesu sobivuse arendamisest. Selleks on vaja ujumisriiete kogemusega mustritegijat ja vähemalt ühte – ja tõenäolisemalt kahte – sobivat läbivaatamistsüklit protonäidisele.
Ülaltoodud tegevuskava 3. etapis kirjeldatud ujumissimulatsiooni test on selle probleemi praktiline kvaliteedivärav. Kui protonäidis näitab vee sissetungimist jalgade avadesse pärast sukeldamist, tuleb sobivusplokk enne kloori testimise alustamist üle vaadata.
Lõks 3: suurussüsteemi ei kirjutata ümber
Ajavahemiku aluspesu suuruse süsteemid põhinevad tavaliselt puusa- ja vööümbermõõdul, mis on kalibreeritud aluspesu venivuse taastumise ja katvuse eelistuste järgi. Ujumisriiete suurussüsteemid lisavad ühes tükis rindkere, arvestavad suurema survega tootmist ja paljudel turgudel väljendatakse neid erinevate numbrite või tähtedega standardite alusel kui aluspesu.
Bränd, mis kannab oma aluspesu suuruse klassifikatsiooni otse ujumisriietesse ilma ümberkalibreerimiseta, toodab rõivaid, mis sobivad kahe tootesarja vahel ebaühtlaselt sama numbrilise suurusega – see ajab naasvad kliendid segadusse ja suurendab tootlust. Ujumisriiete sobivusplokk tuleb hinnata sõltumatult ujumisriiete venitusstandardite järgi, kinnitada sobivusmudelitel iga suuruse klambri jaoks ja dokumenteerida suurusjuhendis, mis erineb visuaalselt aluspesu suurustabelist, et vältida klientide segadust.
Kui teie originaalseadmete tootja pakub teie kaubamärgi ujumisriiete suuruse spetsifikatsioonile vastavat ettevõttesisest hindamist, kasutage seda. Pärast hulgitootmist parandatud liigitusvigade maksumus on mitmekordne proovivõtu ajal õigeks tegemise kuludest.

7. osa: ROI ja tasuvusmodelleerimine 100, 200 ja 300 MOQ juures
Küsimus, mille enamik brändi asutajaid küsib enne ujumisriiete OEM-i perioodi pikendamist, on lihtne: milline peab esimene hooaeg välja nägema, et see oleks rahaliselt mõttekas? Allolev tabel modelleerib kolme MOQ sisenemispunkti – 100, 200 ja 300 ühikut värvitooni kohta – võrreldes realistliku ühikuökonoomikaga keskmise turuperioodi ujumisriiete toote puhul.
Esimese hooaja ROI mudel: Period Swimwear Extension
Mõõdik | 100 ühikut / värvitoon | 200 ühikut / värvitoon | 300 ühikut / värvitoon |
Tootmiskulu (FOB) | ~22–26 USD/ühik | ~18–22 USD/ühik | ~15–19 USD/ühik |
Proovide võtmine ja tööriistad (amortiseerunud) | ~4–6 USD/ühik | ~2–3 USD/ühik | ~1,50–2 USD/ühik |
Sertifikaadi lisand (UPF, klooritest) | ~3–5 USD/ühik | ~1,50–2,50 USD/ühik | ~1–1,50 USD/ühik |
Logistika (merevedu + tollimaks, ühiku kohta) | ~3–5 USD/ühik | ~2,50–4 USD/ühik | ~2–3 USD/ühik |
Maanduskulud kokku | ~32–42 USD/ühik | ~24–32 USD/ühik | ~20–26 USD/ühik |
Soovitatav hulgimüügihind | 38–50 USD/ühik | 38–50 USD/ühik | 38–50 USD/ühik |
Soovitatav jaehind | 65–95 USD/ühik | 65–95 USD/ühik | 65–95 USD/ühik |
Brutomarginaal hulgimüügis (keskmine hinnang) | 12–22% | 30–40% | 40–50% |
Tulu 80% läbimüügiga (hulgimüük) | ~3040–4000 USD | ~6080–8000 USD | ~9 120–12 000 USD |
Hinnanguline tasuvuspunkt | Müüdud ~85–90 tk | Müüdud ~75–80 tk | Müüdud ~60–70 tk |
Hinnanguline hooaeg kuni täieliku ROI-ni | 1,5-2 hooaega | 1-1,5 hooaega | 1 hooaeg |
Mõned märkused selle tabeli tõlgendamise kohta. Tootmiskulu ühiku kohta kajastab originaalseadmete tootjate toodangut kvalifitseeritud kahe kategooria tootja juures bikiinide põhjaga stiilis perioodi ujumisriiete jaoks; ühes tükis vormingud toovad 15–25% lisatasu suurema kangakulu ja ehituse keerukuse tõttu. Proovide võtmise ja tööriistade amortisatsioon eeldab standardseid proto- ja tootmiseelseid näidistsükleid ilma ulatusliku sobivuse muutmiseta; keeruka patenteeritud konstruktsiooniga kaubamärkide puhul võib ühiku amortisatsioon olla suurem 100 MOQ juures. Sertifikaadi lisakulud on 100 MOQ juures kõrgemad, kuna fikseeritud testimistasud jaotatakse vähemate üksuste vahel.
200 ühiku tase on selle mudeli pöördepunkt. Alla 200 ühiku puhul vähendavad ühiku maandumiskulud marginaalid nii kaugele, et esimene hooaeg on peamiselt turukinnitus, kusjuures mõttekas kasumlikkus nõuab teise hooaja ümbertellimust. 200 ühiku puhul katab 80% läbimüügimäär hulgihinnaga maapealsed kulud ja teenib esimese hooaja brutokasumit, mis rahastab kogu teise hooaja tootmist võrreldava või suurema mahuga. 300 ühiku juures on majandus piisavalt tugev, et toetada jaemüüjate ostjate vestlusi, kuna marginaali struktuur võib mahutada tüüpilisi hulgiostja tingimusi.
'Klientidel, kes kasutavad perioodilist ujumisriietust esimest korda, soovitan alustada 200 ühikust kahes värvitoonis – üks neutraalne, teine hooajaline,' ütleb Ocean Yang. 'See annab teile piisavalt mahtu, et testida jaemüügikanalit koos DTC-ga, hallata suuremahulisi varusid ilma ülevalgustamata ja kvalifitseeruda hinnatasemele, mis muudab kategooria algusest peale rahaliselt jätkusuutlikuks. Brändid, mille toodang algab 100 ühikust, vajavad tavaliselt kolme hooaega, et jõuda ühiku ökonoomsuse tasemeni, mida 200 ühikut esimesel hooajal pakuvad.'
Üksikasjaliku kulustruktuuri jaotuse kohta, mis hõlmab kattekangast, absorbeerivat südamikku, kaunistusi, tööjõudu ja pakendeid igal MOQ-tasemel, vt. Perioodi ujumisriiete MOQ, kulude jaotus ja teostusajad.
Korduma kippuvad küsimused (KKK)
K1: Kas mul on vaja uut originaalseadmete tootja partnerit, et lisada oma olemasolevasse perioodi aluspesu sarja perioodilised ujumisriided?
Mitte tingimata – kuid peate kontrollima, kas teie olemasolev originaalseadmete tootja suudab tõeliselt toota ajakohaseid ujumisriideid, mitte ainult väita, et suudab. Kinnitatavad konkreetsed kvalifikatsioonid on järgmised: aktiivne polüester/PBT pealisriide hankimine, olemasoleva ujumisriiete SKU dokumenteeritud kloori leotamise testi tulemused ja tootmisliin, millel on ujumisriiete ehitus (mitte ainult ujumislaadse pealisriidega aluspesu). Tehas, mis läbib selle kolmepunktikontrolli, võib laiendada teie aluspesuprogrammi ujumisriieteks ilma uut originaalseadmete tootjate suhet kehtestamata. Tehas, mis ei saa neid dokumente esitada, nõuab kahe kategooria tootja leidmist.
2. küsimus. Kui suure osa oma menstruaalpesu tehnilisest pakendist saan ujumisriiete jaoks uuesti kasutada?
Süsteemi sisemine spetsifikatsioon – imava südamiku konstruktsioon, TPU barjääri spetsifikatsioon, imamiskihi materjal, mahutavuse astme määratlused ja AQL-i kontrollikriteeriumid – on muudatusteta ülekantavad. Väliskesta spetsifikatsioon, sobivusplokk ja suuruse klassifitseerimine ei kehti. Oodake oma ujumisriiete tehnilise komplekti välimise ehitusosa ümberehitamist, säilitades samal ajal aluspesu dokumentatsioonis olevad kinnitus- ja tõkkesüsteemi osad. LJVOGUESiga töötavad kaubamärgid võivad taotleda standardseid ujumisriiete tehniliste pakendite malle, mis on eelnevalt täidetud modulaarse absorbendisüsteemi spetsifikatsiooniga, mis vähendab märkimisväärselt lühikeste kirjutamisaega.
K3: Mis on ajastukohaste ujumisriiete puhul tarbijale kõige olulisem mure ja kuidas seda oma tootes käsitleda?
Tarbijate levinuim vastuväide on see, et basseinivesi satub imavasse kihti ja muudab rõiva ebaefektiivseks — või muutub rõivas raskeks ja vee all nähtavaks. Mõlemat probleemi lahendab sama inseneriotsus: õigesti määratletud DWR-töötlusega väliskesta pluss vöö- ja jalaavade täpne tihend. Tehniline lahendus on selektiivne neeldumistehnoloogia – kus TPU barjäär ja veekindel väliskiht takistavad välise vedeliku sisenemist absorbeerivasse südamikku. Teie tooteleht ja hooldusjuhend peaksid seda mehhanismi otseselt selgitama, sest tarbijad, kes mõistavad veekindluse põhimõtet, tagastavad oluliselt vähem rõivaid, mis toimivad täpselt nii, nagu kavandatud.
4. küsimus: kuidas erineb ajastukohane ujumisriiete suurus perioodilisest aluspesu suurusest ja kuidas peaksin erinevust klientidele teavitama?
Perioodne ujumisriietus kasutab suurema survega istuvusega plokki kui aluspesu ja mõõtmise sisendid on erinevad: ujumisriiete klassifikatsioon võtab arvesse rinnaosa (ühes tükis), puusa ümbermõõtu suurema venituspinge korral ja sääreava survet. Arvuliselt võib klient, kes kannab teie menstruaalpesus keskmist aluspesu, avastada, et teie perioodilises ujumisriides istuvad keskmised riided erinevalt – kas ujumisriiete tihendusstandardite tõttu tihedamalt või erineva torso ja puusade suhtega. Kõige turvalisem suhtlusstrateegia on eraldi, selgelt märgistatud ujumisriiete suurustabel, mis sisaldab ujumisriiete sobivuse mõõtmisjuhiseid ning märkust, et ujumisriiete suurus kalibreeritakse aluspesu suurusest sõltumatult.
K5. Milliseid sertifikaate on vaja enne ujumisriiete turuletoomist USA-s, EL-is ja Austraalias?
Kõigile turgudele: OEKO-TEX STANDARD 100 (materjali ohutus), PFAS-vaba deklaratsioon kolmanda osapoole laborist ja AQL 2.5 kvaliteedikontrolli protokollid. ELi turule sisenemiseks: GPSR-iga ühilduv tehniline dokumentatsioon ja ISO 10993-1 biosobivuse hindamine või riskijuhtimiskava – nagu on kirjeldatud meie EL-i vastavus ja ISO 10993-1 artikkel . USA turu jaoks: FDA vastavusdokumendid ja osariigi tasemel PFAS-i vastavus kõigis osariikides, kus on aktiivsed tekstiiltoodete PFAS-i piirangud. Austraalia puhul: tarbijad ja üha enam jaeostjad ootavad AS/NZS 4399 UPF sertifikaati. UPF 50+ on välisujumisriiete turustandard kõigis kolmes piirkonnas.
6. küsimus: kas ma saan turule tuua piiratud värvivalikuga perioodilisi ujumisriideid, et vähendada esialgset kokkupuudet laoseisuga?
Jah, ja see on soovitatav lähenemine esimese hooaja käivitamiseks. Kahest värvivalikust – neutraalsest (must või tumesinine) ja hooajalisest mustrist või värvist – piisab turu kinnitamiseks ilma killustatud inventuuri tekitamata. Must on oma ajastu ujumisriiete kategoorias kõige populaarsem värvitoon ja see toimib usaldusväärse lähtealusena nii tarbijate aktsepteerimise testimisel kui ka suuruse planeerimisel. Lisage teisel hooajal värve tegelike läbimüügiandmete, mitte prognoositud eelistuste põhjal.
7. küsimus: Kuidas annab Modibodi x Puma koostöö teada, mis on võimalik perioodibrändil, mis ulatub ujumisriieteni?
The Modibodi x Puma 2022 koostöö näitas kahte asja laiema turu jaoks. Esiteks on see perioodilise kaitse tehnoloogia piisavalt levinud, et seda saaks kasutada globaalse spordibrändiga – häbimärgistamine, et piiratud varajase perioodilise hoolduse turundus ei piira enam turule mineku strateegiat. Teiseks võib üks imav tehnoloogiaplatvorm toetada mitut tootevormingut – ujumispüksid, jalgrattapüksid ja säärised olid kõik osa koostööst – ilma tehnoloogia ümberehitamist nõudmata. Sõltumatu perioodi kaubamärkide puhul on kategooria laienduse ülemmäär kõrgem, kui võib tunduda, eeldusel, et aluseks olev tootmissüsteem on algusest peale loodud kategooriatevaheliseks kasutuselevõtuks.
8. küsimus: milline on ujumisriiete pikendamise realistlik ajakava lühikesest kuni esimese jaemüügivalmis laoseisuni?
Brändi puhul, millel on olemasolev kinnitatud perioodi aluspesu programm, mis töötab kahe kategooria originaalseadmete tootjaga, on ajakava järgmine: 1.–4. nädal OEM-i kvalifitseerimiseks ja lühiajaliseks joondamiseks; nädalad 5–10 protoproovide võtmiseks ja sobivuse parandamiseks; nädalad 9–14 sertifitseerimiskatsed (UV, kloor, ISO 10993-1 laiendus); nädalat 14–20 tootmiseelse näidise kinnitamiseks ja hulgitootmiseks. Tarneaeg lisandub 3–6 nädalat olenevalt päritolust ja sihtkohast. Reaalne on koguaeg 20–26 nädalat lühikesest inventuurist maandumiseni. Suvise põhjapoolkera käivitamise korral peaks lühike esitamine algama hiljemalt eelmise aasta oktoobri lõpus.
Allikad
Fortune Business Insights – ülemaailmse ujumisriiete turu suuruse, aktsiate ja tööstuse analüüs (2025. aastal 22,95 miljardit USA dollarit, 2034. aastaks 34,12 miljardit dollarit, 5,08% CAGR): https://www.fortunebusinessinsights.com/swimwear-market-103877
Grand View uuring – ujumisriiete turu suurus, osakaal ja suundumuste analüüs (2023. aastal 23,1 miljardit USD, 2030. aastaks 36,15 miljardit USD, 6,8% CAGR): https://www.grandviewresearch.com/industry-analysis/swimwear-market
Market.us – perioodi aluspükste turuaruanne (20,5% CAGR): https://market.us/report/period-panties-market/
Modibodi – perioodilised ujumisriided ja aktiivrõivad (kaasa arvatud 2022. aasta Puma koostöö): https://us.modibodi.com
Knix – Period Swimwear Line (4-kihiline süsteem, 1–3 tampooni mahutavus): https://knix.com
Hea majapidamine – 2026. aasta parimad ujumisriided (Knix Best Overall): https://www.goodhousekeeping.com/clothing/swimwear-reviews/g40078088/best-period-swimwear/
Retail Dive – Proof toob Targetis ja Meijeris turule uue aluspesusarja (2021): https://www.retaildive.com/news/proof-launches-new-underwear-line-at-target/597785/
NYT Wirecutter – parim perioodi aluspesu 2026: https://www.nytimes.com/wirecutter/reviews/best-period-underwear/
Ujumisriided tohutult – kloorikindlad ujumisriided: miks see tasub investeeringut (5–10-kordne eluea võrdlus): https://swimweargalore.com/en-us/blogs/the-swim-report/chlorine-proof-swimwear-why-its-worth-the-investment
Cora – menstruaalhooldustoodete kaubamärgi laienemine ja identiteet (Print Magazine): https://www.printmag.com/branding-identity-design/menstrual-care-brand-cora-wants-to-add-a-little-luxury-to-your-period/
L. (Love Beginnings) – perioodilise hoolduse brändi tootesari: https://www.thisisl.com
Ruby Love – perioodilised ujumisriided (teismeliste esmane paigutus, ühes tükis vorming): https://www.rubylove.com
Swim England – perioodi kandmise juhised muudetud (2023): https://www.swimming.org/sport/period-wear-guidance-changed/
OEKO-TEX STANDARD 100 — ametlik sertifikaadi teave: https://www.oeko-tex.com/en/our-standards/oeko-tex-standard-100
ISO 10993-1:2018 – Meditsiiniseadmete bioloogiline hindamine (bioühilduvuse raamistik): https://www.iso.org/standard/68936.html
ELi üldise tooteohutuse määrus (GPSR): https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A32023R0988
LJVOGUES – perioodiliste ujumisriiete OEM- ja privaatsete kaubamärkide tootmine: https://www.ljvogues.com/
Autori kohta
Ocean Yang | Shenzhen Ljvogues Sports Fashion Limited asutaja
Rohkem kui 20 aastat intiimrõivaste tootmist ja 500+ ülemaailmset brändipartnerlust Ocean juhib LJVOGUESi 8000 m² suurust Shenzheni rajatist, mis toodab sertifitseeritud perioodilisi ujumisriideid, perioodilist aluspesu ja lekkekindlaid aktiivrõivaid rahvusvahelistele kaubamärkidele. Meeskonnal on BSCI, SEDEX, FDA, OEKO-TEX STANDARD 100, OCS, GRS, ISO 9001/14001 sertifikaadid ja see on 100% PFAS-vaba.
See artikkel on osa LJVOGUES B2B allhangete juhendi teegist. Seotud lugemine: Perioodi ujumisriided selgitatud | Kuidas hankida perioodilisi ujumisriideid | Absorbent System Acros Activewear | EL-i vastavus / ISO 10993-1
Ühenda: https://www.ljvogues.com/ | Saatke OEM-i/ODM-i päringutele Oceani meeskonnale e-kiri.


